O mnie, o blogu, o wszystkim

Cześć! Jestem Blejz [bleɪz] …, a właściwie to Błażej. Pseudonim ten wymyślili mi znajomi.

Jestem absolwentem „jedynego i najlepszego” technikum informatycznego w całej Polsce. Aktualnie studiuję nauki o bezpieczeństwie na pewnej uczelni związanej z połowem ryb, bo inaczej niż kuterkami polskiej floty nazwać nie można. Zainteresowania mam wszechstronne… serio, sam już nawet nie pamiętam jak dziwnymi i niszowymi zagadnieniami się potrafiłem się zainteresować. Temu co mnie interesuje poświęcam się bezgranicznie. Trudno jednak skłonić mnie do zaangażowania przymusem. Nieuzasadnione nakazy uznaję za bezsensowne i puszczam je mimo uszu.

Jako że staram się zachowywać swoje oczy i umysł otwartymi, blog ten jest swego rodzaju magazynem moich przemyśleń i pomysłów na dowolne tematy, którymi może niekoniecznie trzeba chwalić się na fejsbuku.

Uważam że we współczesnym społeczeństwie brakuje dyskusji; dyskusji merytorycznej opartej o solidne argumenty, prowadzącej strony do konsensusu, a przynajmniej konsensusu w części aspektów, choć czasem nawet zgniły kompromis jest lepszy niż permanentny konflikt. Polaryzacja społeczeństwa to narastający problem naszej cywilizacji, którego nie rozwiązują bańki informacyjno-światopoglądowe, budowane przez media